Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.3167 / HUF: 0.105757


Жовтий і зелений Сovid-сертифікати: в чому різниця і як їх отримати

person Вікторія Яснопольська today 14 вересня 2021 о 15:40 comment 0

Анонсоване урядом України впровадження Сovid-сертифікатів двох кольорів – жовтого та зеленого – відтепер стало реальністю. Сталося це після внесення відповідних змін до постанови Кабінету міністрів №1236 та оптимізації технічної підтримки нововведення в додатку Дія.

Запропоновані зміни – це можливість стримувати епідемічну ситуацію і зберігати економічну активність країни,

зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, сьогодні в Україні достатньо вакцини для всіх бажаючих її отримати. Люди навіть можуть вибирати той препарат, якому вони довіряють більше.

До кінця 2021 року вже зверстаний і затверджений план безперебійних поставок до країни вакцинальних доз.

Читайте Деякі області у зоні ризику: в Україні починається спалах Covid-19

Жовтий Сovid-сертифікат

Що стосується Сovid-сертифікатів, то жовтий колір цього документа означає тільки одне: людина, яка його пред’явила, отримала поки що тільки одну ін’єкцію 2-дозової Covid-вакцини.

Отримати жовтий Сovid-сертифікат в електронному вигляді можна в додатку Дія.

Наразі розробляється відповідний інструментарій, за допомогою якого жовтий Сovid-сертифікат можна буде роздрукувати і мати його паперову версію.

Термін дії жовтого Covid-сертифіката – 120 днів із дати отримання першого щеплення.

Зелений Сovid-сертифікат

Означає, що його володар повністю вакцинований. Отримати зелений Сovid-сертифікат можна за допомогою все тієї ж платформи Дія після отримання другої дози щеплення або через 14 днів після ін’єкції 1-дозовою Covid-вакциною.

Паперовий аналог зеленого Сovid-сертифіката також буде доступний, як тільки для цього у додатку Дія буде запущено технічне забезпечення. Відзначимо, що головне в роздруківці – щоб чітко проглядався QR-код.

Термін дії внутрішнього зеленого Covid-сертифіката – півроку із дня отримання другої дози вакцини. Після закінчення цього терміну слід закрити цей документ у додатку Дія і тут же згенерувати новий, який буде дійсний протягом наступних шести місяців. Тобто зелений Сovid-сертифікат насправді матиме законну силу 365 днів.

 Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також