Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.346 / HUF: 0.105938


Вітчизняний бізнес в умовах війни: нові підприємства та релокація наявних

person ДП «Редакція газети «Голос України» today 14 червня 2022 о 15:25 comment 0

Попри агресію росії економіка України поступово оживає, а співгромадяни продовжують відкривати бізнес.

За три місяці війни було зареєстровано 31 266 підприємств, з яких 26 386 українців стали ФОПами. У лідерах - комп'ютерне програмування.

Найбільше нових підприємств було зареєстровано у Львівській, Дніпропетровській областях та у столиці.

Найпопулярніші сектори, у яких найчастіше реєструвалися нові ФОПи, це комп'ютерне програмування, роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами.

Від початку повномасштабної війни українські компанії активно користуються програмою підтримки з релокації бізнесу, яку координує Міністерство економіки України. 11 квітня ДП "Прозорро.Продажі" з ініціативи Мінекономіки, за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та національного проекту з розвитку підприємництва та експорту "Дія.Бізнес" запустили платформу цифрової взаємодії для допомоги з релокації бізнесу.

Станом на 10 червня 2022 року заявку на релокацію бізнесу подали 1639 підприємств, 503 з яких уже релоковано. З них на новій локації уже відновила роботу більша частина підприємств.

Найбільше підприємств, які подали заявки на релокацію, - з Харківської області (25%), Києва (21%) та Київської області (13%). До ТОП-регіонів, куди переїхало найбільше підприємств, увійшли: Львівська, Закарпатська та Чернівецька області.

Крім того, інформує Мінцифри, українські підприємства, які розташовані у зоні активних бойових дій, можуть звертатися також безпосередньо до обласних державних адміністрацій у регіонах, куди вони планують релокуватися.

З переліком регіональних центрів підтримки підприємств, які планують релокацію, можна ознайомитися на порталі "Дія.Бізнес".Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також