Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.3167 / HUF: 0.105757


Віктор Микита: «Домовилися з угорськими колегами працювати разом у напрямку втілення екологічних проєктів»

person Paragraph today 07 лютого 2022 о 08:00 comment 0

Голова Закарпатської ОДА Віктор Микита на зустрічі з Урядовим уповноваженим, головою Урядової адміністрації Саболч-Сатмар-Березької області Іштваном Романом також порушили питання щодо засмічення приток річки Тиса. 

«Сьогодні на усіх рівнях ми працюємо для отримання державного фінансування на екологічні проєкти, розробку громадами механізмів збору, переробки та утилізації твердих побутових відходів тощо.

Є перспективні ініціативи, які можуть бути реалізовані, зокрема за участі наших угорських партнерів», — зауважив очільник краю.

Під час обговорення Віктор Микита повідомив колегам, що нещодавно з робочою поїздкою перебував у Києві, де зустрівся з тимчасово виконуючим обов’язки Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України. Тоді було визначено, що Закарпаття у 2022 році отримає близько 300 млн грн на екологічні програми.

«Зокрема, кошти виділені на встановлення сучасної стаціонарної системи збору сміття з поверхні річки Тиса, яка буде автоматизована та технологічно пристосована саме для наших умов», — додав голова облдержадміністрації.

Своєю чергою Іштван Роман зазначив, що на території Саболч-Сатмар-Березької області уже функціонують такі системи. На контрольних точках збору розташовані мінізаводи, які переробляють цей пластик з перспективою його подальшого використання.

«Домовилися з колегою під час наступного візиту відвідати ці локації, аби ознайомитися з цією технологію та розглянути можливість її застосування на Закарпатті», — підкреслив Віктор Микита.

За його словами, це питання актуальне і для угорських партнерів. На зустрічі був також присутній Розінка Жолт Іллеш, директор Департаменту екології та охорони природи Урядової адміністрації Саболч-Сатмар-Березької області, який наголосив, що в них є спеціальні екологічні програми.

«Домовилися працювати разом у цьому напрямку. Готуємо пакет пропозицій для наступної зустрічі з угорськими колегами», — резюмував голова Закарпатської ОДА.

За повідомлення прес-служби Закарпатської ОДАНадіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також