Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.1759 / HUF: 0.105443


Віктор Микита бере участь у транскордонній українсько-румунській зустрічі

person Paragraph today 15 лютого 2022 о 14:20 comment 0

Сьогодні очільник області Віктор Микита бере участь у транскордонній українсько-румунській зустрічі, яку організували в межах співпраці Закарпатської облдержадміністрації та консульства Румунії в Солотвино.  

«Це частина спільної стратегічної роботи, що націлена на розвиток двосторонніх відносин, реалізацію транскордонних проєктів, розвиток прикордонної інфраструктури та інших важливих питань», — наголосив Віктор Микита. До заходу долучилися голови територіальних громад, районних рад прикордонних регіонів України та Румунії, представники депутатського корпусу Закарпатської обласної ради. На меті залучення широкого кола представників самоврядування – налагодження особистих та професійних зв’язків між головами прикордонних громад для подальшої спільної роботи у межах Програми Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027. 

«Залучення інвестицій у громади – одне з пріоритетних завдань. Джерелом цих надходжень можуть бути кошти і Європейського Союзу.  Ми вже маємо позитивний та ефективний досвід такої роботи, разом із консулом Румунії в Солотвино Граціаном-Флоріном Пирву системно працюємо над розширенням цієї співпраці», — підкреслив голова облдержадміністрації. За його словами, завдяки різним грантовим проєктам Закарпаття сьогодні має можливість отримати додаткові інвестиції для розвитку економіки.

Зокрема, в межах програми «Румунія – Україна» на 2014-2020 роки в області реалізується 13 проєктів типу SOFT на загальну суму 1,7 млн євро та 3 проєкти типу HARD – на 2,4 млн євро.  Одночасно на цій зустрічі презентували Регіональний офіс прикордонного співробітництва (BRCT) Сучава, який координує програму Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027.  Сьогодні облдержадміністрація генерує концепти та координує фундаментальні державні проєкти у прикордонних з Румунією районах, до яких вже долучені наші іноземні партнери. Чимало ініціатив стануть спільними та у перспективі будуть позитивно впливати на розвиток прикордонних громад, робити їх спроможними та міцними. 

Також Віктор Микита повідомив румунським партнерам про перспективні проєкти, які вже на стадії практичної реалізації завдяки президентській програмі Володимира Зеленського «Велике будівництво». Зокрема, мережа доріг «Мале карпатське коло», відновлення транскордонного залізничного пасажирського курсування у межах проєкту «Карпатський експрес», розбудова міжнародних пунктів пропуску «Ділове – Валя Вишеулуй», «Біла Церква – Сігет Мармацієй» та сервісних зон на українсько-румунському кордоні. 

«Зустріч та робота у такому форматі є безпрецедентною, вони направлені на конкретні практичні результати.  Хочу подякувати нашим партнерам за увагу до Закарпаття. Упевнений, що ця робота поглибить наші зв’язки та транскордонне співробітництво», — додав Віктор Микита.

 
 


Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також