Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.1851 / HUF: 0.106286


Відзначили ювілей Василя Гайдука

person Paragraph today 12 травня 2023 о 18:15 comment 0

На Закарпатті в обласному художньому музеї імені Йосифа Бокшая митці, представники влади та громадськості, друзі вітали з 85-літтям Василя Гайдука

Василь Гайдук — заслужений діяч мистецтв України, ветеран Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д. Задора, член Національної спілки композиторів України, заступник голови Закарпатського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки. Там заслужений академічний Закарпатський народний хор (художній керівник та головний диригент Наталія Петій-Потапчук) вшанував митця концертною програмою «Світочку наш милий».

Ювілянтові вручили спільну відзнаку обласної ради та обласної державної адміністрації — нагрудний знак «За розвиток Закарпаття» — за вагомий особистий внесок у розвиток культури і мистецтва, багаторічну сумлінну працю, значні творчі здобутки, високу професійну майстерність. А заступник ужгородського міського голови Василь Гомонай вручив ювіляру грамоту.

У доробку митця — концерти, поеми, кантати, ораторії, сюїти, вокальні та інструментальні цикли, музика для дітей, романси, обробки закарпатських народних пісень для солістів, різних складів вокальних ансамблів та хорів.

Відчутним результатом багаторічної плідної композиторської діяльності Василя Гайдука є авторські збірки творів «Мої скарби», «Краю мій, Карпати милі», які до всього є чудовим посібником для навчально-методичної, наукової, естетично-виховної діяльності сучасних і майбутніх поколінь професіоналів академічного та аматорського хорового мистецтва Закарпатського краю та України.

Особливе місце в творчості композитора посідають 12 хорових концертів, які прекрасно зінтерпретовані та записані провідним вітчизняним колективом — заслуженою академічною хоровою капелою «Трембіта» (художній керівник і головний диригент — Микола Кулик) та опера «Зоря Біловежі» (лібрето Василя Густі), яка готується до постановки Закарпатським народним хором.

Також у виступах наголошувалося на глибині творчої натури іменинника, вмінні працювати з людьми, високому педагогічному і мистецькому хисті, досконалому володінні музичним фахом.

 Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також

today 12 травня 2023, 14:25

today 16 квітня 2023, 15:15