Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.3076 / HUF: 0.1015


В Україні випустять нову п’ятигривневу монету з Кримом

person Максим Зайченко today 19 липня 2021 о 07:59 comment 0

В Україні найближчим часом з’явиться нова монета номіналом п’ять гривень, яка називатиметься Маяки України. Її введуть в обіг з 22 липня 2021 року.

Як повідомляють в Національному банку України, пам’ятна монета Маяки України вагою 16,54 г присвячена засобам навігаційного обладнання.

– В Україні, яка розташована на перетині торгових шляхів Східної Європи та Середземноморського басейну і має понад 2 500 км морського узбережжя, нараховуються десятки маяків, кожен з яких має власне ім’я, історію і форму. Маяки не тільки виконують функцію забезпечення судноплавства, а також є надбанням національної культурної спадщини України, – описують нову монету в НБУ.

На аверсі 5-гривневої монети вгорі розміщено малий Державний Герб України, а також написи Україна (під гербом) і 2021 (праворуч від герба). У центральній частині – композиція: на тлі стилізованих хвиль – частина карти України, на береговій лінії якої точками позначені маяки. Крім цього, показаний номінал монети (внизу на дзеркальному тлі) і логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч від карти).

На реверсі монети зображення троянди вітрів, що символізує правильний вибір шляху і щасливе його завершення, а також маяки і їх назви: Станіслав-Аджигольський задній (угорі ліворуч), Зміїний (зліва), Євпаторійський (внизу зліва), Меганомський (внизу), Іллінський (внизу праворуч), Бирючий (праворуч); вгорі – чайки та напис Маяки України.

В Україні випустять нову п’ятигривневу монету з Кримом / 3 фотографии

Читайте НБУ планує запровадити е-гривню до 2025 рокуНадіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також

today 29 січня 2023, 14:15