Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 38.5232 / HUF: 0.093956


Ужгородка Ірина Азізян допомагає тваринам, постраждалим від війни

person Paragraph today 06 листопада 2022 о 10:35 comment 0

З перших днів повномасштабного вторгнення із Закарпаття вдалося спрямувати у різні регіони близько 300 т допомоги для тварин. Переважно йдеться про корм, але також доставляли переноски та інші потрібні тваринам речі.

«Тварини теж страждають від війни. Деякі люди тікають, залишаючи домашніх улюбленців у місті. Чиїсь власники гинуть під ворожими обстрілами. Інші собачки чи котики від звуків вибухів тікають з переляку й потім не можуть знайти дорогу додому. Породистим тваринам, котрі звикли перебувати вдома, ще складніше: вони просто не знають, як вижити у вуличних умовах. Стан, в якому їх знаходять волонтери, важко описати словами», – розповідає депутатка Ужгородської міської ради Ірина Азізян.

За її словами, в основному робота полягає у відправці корму тим, хто його насправді потребує. Мова про притулки, які збирають тваринок, дають їм другий шанс на життя, та людей, котрі не мають можливості зараз придбати таке харчування. Вантаж не відправляють аби кому: у кожному місті є свої координатори-зоозахисники, котрі контролюють процес і за потреби його корегують. Є чіткі адресати, постійний контакт з власниками притулків, тому кожен вантаж відстежують.

«Пошук благодійних фондів, котрі б погодилися допомогти, розпочався з перших же днів війни. Спочатку в нас було 2-3 такі організації, та з часом їх кількість збільшувалася. На початку березня ми відправили перший вантаж у Київ. Розуміли, що жодна автівка не поїде з кормом туди, почали шукати варіанти. Він був один – потяг. До ночі тут все пакували, складали. І коли в столиці отримали ці три тони допомоги, ми були щасливі, що все вдалося», – наголосила депутатка.

Найбільше таких вантажів спрямували у «найгарячіші точки»: Харків, Запоріжжя, Донбас. У Харкові, до прикладу, волонтерам чи власникам притулків доводилося приходити на вокзал до початку комендантської години, аби о 1-й ночі зустріти потяг, потім там же ночувати прямо на пакунках з кормом, щоб зранку розвезти його адресатам.Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також