Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.1759 / HUF: 0.105443


Україна самостійно забезпечує свої потреби в традиційних овочах та фруктах

person ДП «Редакція газети «Голос України» today 05 липня 2022 о 13:05 comment 0

Комітет з питань аграрної та земельної політики: «Україна самостійно забезпечує свої потреби в традиційних овочах та фруктах».

Дефіциту овочів та фруктів через тимчасову окупацію південних регіонів в Україні не спостерігається.

Так, за інформацією Мінагрополітики цього року в Херсонській області під овочевими культурами було засіяно 40 тис. га землі, що становить близько 15% до врожаю овочів по Україні. За рахунок 5 областей Центральної України, які також є найбільшими виробниками овочів, де виробництво цих продуктів перевищує в 2-3 рази порівняно з іншими неокупованими областями, в сумі дадуть врожай понад 34% до збору по Україні.

Зважаючи на ситуацію, цього року деякі регіони збільшили площі посадки овочів борщового набору, щоб перекрити їх нестачу через тимчасову окупацію південних областей та бойові дії на території України.

В Україні завжди було перевиробництво плодово-ягідних культур. Тому Вінницька, Чернівецька, Хмельницька, Дніпропетровська, Львівська та Полтавська області, які є найбільшими виробниками плодів та ягід, цілком зможуть забезпечити потреби громадян нашої країни смачним та корисним набором різноманітних літніх фруктів та ягід.

Щодо баштанних культур, то тут ситуація складніша. Вирощування херсонських кавунів та динь в Україні не замінить жодний регіон і тому розраховувати на низьку вартість на них цього року не варто. Проте урожай із Центральної та частково Південної України, які не окуповані і де не ведуться бойові дії, зможе частково компенсувати цю нестачу.

 Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також