Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.1851 / HUF: 0.106286


У списку найкращих видань світу — «Скарби України»

person ДП «Редакція газети «Голос України» today 20 грудня 2022 о 21:15 comment 0

Книга «Скарби України: культурна спадщина народу» (Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage) за версією видання The New York Times увійшла до списку найкращих мистецьких видань 2022 року.

Книга «Скарби України: культурна спадщина народу» (Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage) у вітрині лондонської крамниці.

У восьми ілюстрованих розділах співавтори — культуролог Андрій Пучков, історик Максим Яременко, мистецтвознавці Мирослава Мудрак та Діана Клочко — знайомлять читача з історією України, презентуючи матеріальну культуру і мистецтво, що побутували на її території від найдавніших часів та є невід’ємною частиною сьогодення.

Передмову до видання написав відомий український письменник Андрій Курков.

Перший розділ «Передісторія до ранньої історії» охоплює період від 45 тисяч років до н. е. до IX століття н. е. На сторінках книги у хронологічному порядку представлено матеріальні і духовні скарби Київської Русі (IX—XIII ст.), Великого князівства Литовського (XIV — XVI ст.), Епохи бароко (XVII — XVIII ст.), а також мистецтво радянського періоду та сучасне, зокрема і народне. Чільне місце на сторінках видання займають неперевершені шедеври Трипільської культури та Великої Скіфії з її золотою пектораллю і скарбами курганів Товста Могила, Солоха, Куль-Оба. Відгомін тих давніх епох чується в шедеврах українського авангарду і творчості митців, яких окрилили Помаранчева революція та Революція Гідності.

Як зазначив критик Джейсон Фараго, книга, де зібрано 220 кольорових зображень, знайомить більш ніж із 100 будівлями, у тому числі й дерев’яними церквами Прикарпаття і Закарпаття, та предметами мистецтва від доісторичних часів та епохи бароко до сучасного бомбосховища у країні, яку світ нарешті побачив серцем Європи.

В анотації до видання зазначається, що скарби України нагадують нам, що «мистецтво та пам’ятники є потужними джерелами колективної пам’яті та ідентичності».

Книга «Скарби України» вийшла друком у листопаді у британському видавництві Thames & Gudson й одразу стала популярною. Як розповіла вимушена переселенка з Києва Ірина Довга, котра нині мешкає в Лондоні, вона придбала кілька таких книжок, аби подарувати на Різдво своїм англійським друзям. Вартість видання — 25 фунтів. Кошти від продажів видавець пообіцяв передати Українському ПЕН для підтримки музеїв, які по-страждали від російської агресії.

 Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також

today 12 травня 2023, 14:25

today 16 квітня 2023, 15:15