Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.7482 / HUF: 0.102184


Спільні інтереси у двосторонній співпраці – запорука відновлення України

person ДП «Редакція газети «Голос України» today 26 травня 2022 о 14:05 comment 0

Нові перспективи розвитку: Перша віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко розповіла про зустрічі на Всесвітньому економічному форумі.

Про це інформує Міністерство економіки України на своїй сторінці у соціальній мережі.

Під час зустрічі з Єврокомісаром з питань економіки Паоло Джентілоні посадовці говорили про інтеграцію до Європейського Союзу, що буде наріжним елементом економічного відновлення України.

«Уже найближчим часом ми розраховуємо отримати статус держави-кандидата на членство в ЄС. Також для України важливо мати повний доступ на ринок Євросоюзу, без квот і тарифів, без логістичних обмежень. І вже зроблені кроки щодо лібералізації торгівлі. Робота зі спрощення логістики, посилення економічних зв'язків, допомога ЄС Україні в різних сферах – усе це пришвидшує євроінтеграційні процеси», – зауважила Юлія Свириденко.

У рамках зустрічі з міністром зовнішньої торгівлі Нідерландів Лісьє Шрайнемахер міністр економіки України подякувала за військову, фінансову та гуманітарну підтримку.

«Сьогодні ми налагоджуємо взаємовигідне партнерство, маємо спільне бачення ролі і пріоритетів у світовій торгівлі, реалізуємо широкі можливості для розвитку товарообігу. Зокрема, Нідерланди допомагатимуть Україні у зборі інформації та підготовці рекомендацій щодо питань санітарного та фітосанітарного контролю», – зазначила Юлія Свириденко.

Разом з представником Офісу президента Республіки Корея На Кьон-воном обговорювалось питання внеску країни у відновлення України після завершення війни. Зокрема, у відбудову зруйнованої інфраструктури. Також надзвичайно актуальним є корейський досвід промислової модернізації.

«Корея – один із провідних світових виробників електромобілів, і наша держава має намір збільшити їх постачання, щоб частково перевести транспорт на альтернативні джерела енергії», – додала Юлія Свириденко.

У діалозі з міністром торгівлі Коста-Рики Мануелем Товаром Ріверою міністр економіки України спілкувалася про обмін досвідом економічної трансформації. Держави мають багато спільних інтересів у двосторонній співпраці. Україна очікує на підтримку від Латинської Америки в обстоюванні важливих питань, зокрема, щодо можливого приєднання до Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD).

Юлія Свириденко також провела зустріч із СЕО глобальних компаній, які готові підтримувати Україну у її відбудові і економічному розвитку. Це надзвичайна ініціатива організаторів форуму в Давосі, адже корпорації можуть зробити навіть більший внесок в економічне відновлення України, ніж уряди держав.

 

 Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також