Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.3167 / HUF: 0.105757


Сьогодні перше судно в межах гуманітарної програми «Зерно з України» доправило до Ефіопії 25 тис. тонн української пшениці

person ДП «Редакція газети «Голос України» today 03 грудня 2022 о 11:15 comment 0

Президент Володимир Зеленський оголосив про гуманітарну програму «Зерно з України» 15 листопада, під час саміту «Групи двадцяти».

Перше судно в межах української гуманітарної програми «Зерно з України» третього грудня прибуло до Ефіопії, доправивши до порту Дорале 25 тис. тонн української пшениці.

Президент Володимир Зеленський оголосив про гуманітарну програму «Зерно з України» 15 листопада, під час саміту «Групи двадцяти».

26 листопада ініціатива Глави держави, спрямована на допомогу продовольством країнам Африки та Азії, що потерпають від голоду, була офіційно започаткована на установчому International Summit оn Food Security, у межах якого до програми долучилися понад 30 країн і міжнародних організацій.

Минув тиждень, і програма вже реалізується на практиці.

Загалом у межах гуманітарної ініціативи «Зерно з України» наша держава планує відправити понад 60 суден до Ефіопії, Судану, Південного Судану, Сомалі, Конго, Кенії, Ємену тощо.

Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Греція, Естонія, ЄС, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Катар, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, НАТО й ООН, інші партнери підтримали українську програму.

На її реалізацію залучено понад 180 млн доларів США.

Друге судно, завантаження якого завершується в українському порту Чорноморськ, наступного тижня попрямує до Ефіопії з 30 тис. тонн пшениці на борту.

Третє судно в межах ініціативи Президента Володимира Зеленського «Зерно з України» доправить 25 тис. тонн гуманітарної пшениці у Сомалі (завантаження в Одеському порту).

Офіційне інтернет-представництво Офісу Президента УкраїниНадіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також