Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.346 / HUF: 0.105938


Сенат США остаточно ухвалив проєкт закону щодо фінансування $12,4 млрд для України

person Illia Nezhyhai today 29 вересня 2022 о 19:00 comment 0

Сенат Конгресу США 29 вересня остаточно ухвалив законопроєкт про тимчасове бюджетне фінансування, яким передбачено $12,4 млрд негайної допомоги Україні. Проєкт закону підтримали 72 сенатори, коли ж проти виступили 25. Всі голоси “проти” були подані республіканцями.

27 вересня Сенат приблизно такою ж кількістю голосів підтримав включення зазначеного законопроєкту до порядку денного. Тепер проєкт закону буде спрямований до Палати представників, де, як очікується, буде проголосований вже завтра, 30 вересня.

Таким чином уряд Сполучених Штатів зможе уникнути так званого шатдауну – вимушеного призупинення роботи держустанов, яке може розпочатися вже 1 жовтня.

Проєкт закону включає пакет допомоги для України у протистоянні вторгненню російських окупантів.

Документом передбачено:

$3 млрд на надання військової допомоги, включно з навчанням, обладнанням, озброєнням та логістичною підтримкою; $1,5 млрд на поповнення запасів американського обладнання, наданого Україні або іноземним країнам, які надали підтримку; $2,8 млрд на продовження військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки.

Через сім місяців з початку конфлікту абсолютно ясно, що американська допомога пройшла довгий шлях, допомагаючи українському народу протистояти злій, жорстокій агресії (президента Росії Володимира) Путіна. Але боротьба ще далека від завершення, – сказав лідер більшості в Сенаті Чак Шумер, демократ від штату Нью-Йорк.

Лідер республіканців Мітч Макконнелл також висловився на підтримку допомоги Україні, але закликав адміністрацію президента США Джо Байдена зробити це швидше.

Допомога Україні – це не якийсь символічний жест. Це буквально інвестиція в нашу власну національну безпеку та безпеку наших союзників, – сказав Макконнелл.

Затверджений у четвер законопроєкт, за деякими винятками, зберігає витрати федеральних агентств США на поточному рівні до середини грудня. Найбільш помітним з цих винятків є понад $12 млрд, які будуть виділені на допомогу Україні, на додаток до понад $50 млрд, передбачених у двох попередніх проєктах закону.Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також