Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.2619 / HUF: 0.106453


Путін оголосив часткову мобілізацію

person martahrybovskaya today 21 вересня 2022 о 10:00 comment 0

Сьогодні, 21 вересня, президент Росії Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію до РФ. Про це він заявив під час свого звернення щодо проведення фейкових референдумів в окупованих українських регіонах.

За його словами, частковій мобілізації, яка розпочинається 21 вересня, підлягають лише громадяни, які перебувають у запасі, а також ті, хто вже проходив службу. При цьому вони проходитимуть додаткову підготовку.

На сайті президента РФ з’явився текст відповідного указу.

У ньому наголошується, що громадяни Російської Федерації, призвані на військову службу за мобілізацією, мають статус військовослужбовців, які проходять військову службу у ЗС РФ за контрактом, та матимуть відповідний рівень грошового утримання.

Контракти про проходження військової служби, укладені військовослужбовцями, продовжують свою дію до закінчення періоду часткової мобілізації, за винятком випадків звільнення військовослужбовців із військової служби з підстав, встановлених цим указом, – йдеться у ньому.

Серед підстав для звільнення називається досягнення граничного віку перебування на військовій службі, стан здоров’я, а також набуття чинності вироку суду про призначення покарання у вигляді позбавлення волі.

До речі, працівники підприємств оборонно-промислового комплексу РФ отримали відстрочку на період роботи у цих організаціях.

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу уточнив, що під час часткової мобілізації буде призвано загалом 300 тис. резервістів.

Спочатку звернення Путіна анонсували 20 вересня на 20:00 за Києвом, проте згодом кілька разів переносили.

Вчора російська Держдума внесла до кримінального кодексу поняття мобілізація, воєнний стан, збройний конфлікт. Також у РФ подбали про кримінальну відповідальність за дезертирство, неявку на службу та добровільну здачу в полон.Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також