Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.1851 / HUF: 0.106286


Приватбанк, Ощадбанк, сайти Міноборони і ЗСУ зазнали хакерських атак: що відомо

person Paragraph today 16 лютого 2022 о 06:40 comment 0

Користувачі в Україні масово скаржились на перебої в роботі найбільших держбанків – “ПриватБанку” та “Ощадбанку”. Не працював також сайт міністерства оборони та збройних сил України. У правоохоронних органах уточнювали, що кібератака є потужною – почалася о 15:00.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики повідомили про DоS-атаки.

“Не виключено, що агресор вдався до тактики дрібних капостей, адже за великим рахунком його агресивні плани не спрацьовують”, – повідомляє центр.

Протягом дня користувачі “Приватбанку” повідомляли про проблеми з мобільним додатком “Приват24”.

“Користувачі Приват24 повідомляють про проблеми з платежами та загалом з роботою додатку. Деяким користувачів зовсім не вдається зайти у “Приват24″, в інших не відображаються баланс і останні транзакції”, – повідомляла організація.

Відповідно до повідомлення, жодної загрози для коштів вкладників не було.

“Кібератака стосувалася виключно додатку “Приват24″. Решта фінансових операцій виконувались у нормальному режимі”,- повідомив центр.

Про проблеми повідомляли також клієнти “Ощадбанку”. По всій Україні не працювали банкомати, термінали самообслуговування, спостерігалися проблеми з оплатою в POS-терміналах, а також в роботі застосунку “Ощад 24/7” та електронних сервісів банку.

Ці збої в Центрі стратегічних комунікацій також пов’язують з DоS-атаками.

У Міноборони підтвердили хакерську атаку на сайт. Проводились технічні роботи з відновлення нормального функціонування веб-порталів.

“Приватбанк” та “Ощадбанк” повідомили, що відновили роботу, але очікують, що DDOS-атаки відновляться.

Держслужба спецзв’язку та захисту інформації підтвердила інформацію про потужну DDOS-атаку на низку інформаційних ресурсів України.

Робоча група наразі вживає всіх необхідних заходів для протидії та локалізації кібератаки.Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також