Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.346 / HUF: 0.105938


Президентське подружжя взяло участь у церемонії прощання з Леонідом Кравчуком

person ДП «Редакція газети «Голос України» today 17 травня 2022 о 13:15 comment 0

Церемонія відбулася в приміщенні Національного центру «Український дім» у Києві.

Президент України Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою взяв участь у церемонії прощання з Главою Української держави у 1991-1994 роках Леонідом Кравчуком.

Церемонія відбулася в приміщенні Національного центру «Український дім» у Києві.

Володимир та Олена Зеленські поклали квіти до труни Леоніда Кравчука. Президентське подружжя поспілкувалося з членами родини покійного та висловило їм співчуття.

«Леонід Макарович був тією людиною, до якої можна було звернутися по мудру пораду. Він завжди чув і розумів прагнення людей навіть у найважчі моменти для нашої країни. Його внесок у формування незалежної України неоціненний. Як і зусилля з визнання нашої держави рівноправним учасником світових процесів і подолання наслідків тоталітаризму. Впевнений, безцінний досвід Леоніда Макаровича допоможе нам у перемозі над агресором і розбудові сильної, мирної, європейської держави Україна», – сказав Володимир Зеленський.

У церемонії прощання також узяв участь керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак.

Поховають колишнього Президента на Байковому кладовищі в Києві.

Леонід Кравчук пішов із життя 10 травня 2022 року. Під його головуванням 24 серпня 1991 року Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. 1 грудня 1991-го Леонід Кравчук був обраний Президентом України, він перебував на цій посаді до 1994 року. 8 грудня 1991-го він став одним з підписантів Біловезької угоди, якою було констатовано припинення існування СРСР. У 1990, 1994, 1998 та 2002 роках Леоніда Кравчука обирали народним депутатом України. У 2020-му Президент Володимир Зеленський призначив його керівником делегації України в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Леонід Кравчук був удостоєний звання Героя України. Кавалер ордена Свободи та повний кавалер ордена князя Ярослава Мудрого.Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також