Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.1851 / HUF: 0.106286


Підтримка агропромислового комплексу – у фокусі уваги виїзної наради профільного Комітету ВРУ на Закарпатті

person Paragraph today 26 вересня 2022 о 15:25 comment 0

Про шляхи удосконалення та полегшення роботи, підтримку агропромислового комплексу й місцевих виробників говорили у межах виїзної наради на базі однієї з компаній голова Хустської райради Назарій Павлій разом із першим заступником міністра аграрної політики та продовольства України Тарасом Висоцьким, народними депутатами, членами профільного комітету Верховної Ради, представниками бізнесу та громадських організацій Закарпаття.

«Наш край має потужний потенціал для досягнення відчутно нових результатів у різних галузях підприємництва. Водночас для стимулювання розвитку сектору економіки, аграрного напрямку та інших необхідні відповідні законодавчі ініціативи», – зауважив Назарій Павлій.

Одне з питань стосувалося саме роботи підприємства, де відбувалася нарада. Основна його спеціалізація – клепка. Оскільки наші деревообробні компанії стикнулися з труднощами під час експорту цього виду продукції, розглянули перспективи затвердження Державного стандарту України «Клепка дубова».

Інший важливий сегмент роботи – розвиток виноградарства та виноробства На зустрічі розглянули пропозиції щодо скасування ліцензії на виробництво столових вин та виключення з підакцизної групи товарів, розширення кола пільгового кредитування тощо.

Водночас говорили про додаткову підтримка бізнесу, котрий виготовляє крафтові алкогольні напої. Також сфокусували увагу й на необхідності удосконалення законодавство та ініціювання внесення змін до відповідних Регламентів Європейського Союзу, які дозволять експорт бджолиних пакетів, тобто повноцінних бджолиних сімей, а не лише матки бджіл усім відомої карпатської породи.

Зупинилися також на необхідності грошової підтримки українських підприємців, котрі займаються садівництвом, ягідництвом та виноградарством, виробляючи садивний матеріал і здійснюючи закладку власних садів, зокрема й грантової.

«Почули фахові та конструктивні пропозиції як від представників влади, так і бізнесу. Тут важливий момент відіграє те, що влада приходить до підприємців з пропозицією допомогти, почути проблемні питання, ініціює їх врегулювання на найвищому рівні», – резюмував Назарій Павлій.Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також