Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.3076 / HUF: 0.1015


Перший віцеспікер вручив Генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу Почесну грамоту Верховної Ради України

person ДП «Редакція газети «Голос України» today 23 січня 2023 о 08:15 comment 0

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко у межах робочого візиту до Брюсселя, Бельгія, зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Олександр Корнієнко вручив Генеральному секретарю НАТО Почесну Грамоту Верховної Ради України за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України й активну діяльність із надання дієвої допомоги Україні в умовах російської збройної агресії.

«Мав честь подякувати від України Генеральному секретарю НАТО. Ми вдячні за підтримку, яку відчуває весь Український народ», — наголосив Перший віцеспікер.

Зі свого боку, Єнс Столтенберг зауважив, що НАТО підтримує Україну відтоді, як вона відновила незалежність: «Альянс активізувався більше, ніж будь-коли, відколи рф розпочала повномасштабну агресивну війну майже рік тому». Окрім того, він привітав заяви членів Альянсу про досконаліше важке озброєння, оголошені під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» 20 січня 2023 року.

«Для мене велика честь прийняти цю нагороду на знак визнання довгострокової підтримки України з боку НАТО, але справжнє визнання має дістатися вам», — акцентував насамкінець Генеральний секретар НАТО.

 

Члени ПА НАТО залишаються єдиними у непохитній підтримці України, — заява співголів Міжпарламентської Ради Україна-НАТО

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко у межах робочого візиту до Брюсселя, Бельгія, взяв участь у засіданні Міжпарламентської Ради Україна-НАТО (Ukraine-NATO Interparliamentary Council (UNIC)).

«Сьогоднішнє засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО відбулося у надзвичайно складний для України час. Чи можна зупинити російський терор? Упевнений, що можна — і зробити це можна на полі бою», — наголосив Перший віцеспікер.

Водночас він зауважив, що агресора можна та потрібно перемогти саме на українській території, «аби потім не довелося воювати з ним на землях інших європейських народів».

«Цей рік є вирішальним. Нам потрібні нові оборонні рішення, які дадуть українським воїнам можливість викинути російську армію з нашої землі. Це стосується насамперед систем протиповітряної оборони, сучасних танків і далекобійної артилерії», — зауважив Олександр Корнієнко, додавши, що Україні потрібні нові санкційні рішення проти держави-агресора та Спеціальний міжнародний трибунал для притягнення російських воєнних злочинців до відповідальності.

За результатами засідання, схвалено заяву співголів Міжпарламентської ради Україна-НАТО — Першого віцеспікера Олександра Корнієнка та Віцепрезидента ПА НАТО Міхала Щерби.

Серед основних положень ухваленого документа наголошується, що члени ПА НАТО залишаються єдиними у своєму беззастережному засудженні жорстоких дій росії, у непохитній солідарності з колегами з Верховної Ради України та підтримці України стільки, скільки потрібно, щоби перемогти».

Водночас учасники очікують на швидке ухвалення десятого пакету санкцій Європейського Союзу проти росії, включення в пакет білоруського та іранського режимів, а також підтримують ідею виключення рф з Ради Безпеки ООН доти, поки росія повністю й достовірно не виконуватиме норми міжнародного права. Окрім того, співголови закликають членів Альянсу й партнерів чинити тиск проти російської влади, щоби звільнити всіх громадян України, незаконно ув’язнених і депортованих до росії.

Окремо наголошується, що учасники засідання вітають рішення щодо подальших поставок озброєнь, оголошені під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» 20 січня 2023 року.

«Зараз наші партнери перейшли від допомоги задля виживання України до допомоги задля перемоги України», — зауважив, зі свого боку, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв. Він повідомив, що НАТО та Україна практично взаємодіють: «Змінилися акценти наших партнерів і НАТО. Зокрема, порушувалося питання проведення тренінгів для наших бійців».

«Ми зацікавлені, щоб Українська формула миру була підтримана якомога більшою кількістю країн, щоб кожна країна могла знайти у ній пункт, реалізація якого буде для неї важливою», — наголосив насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, запросивши партнерів проявити лідерство у гарантуванні миру, так само як вони  зараз проявляють лідерство у захисті свободи.

Довідково. Міжпарламентську Раду Україна-НАТО (Ukraine-NATO Interparliamentary Council (UNIC) створено у 1998 році задля забезпечення більшої прозорості імплементації Хартії НАТО-Україна та демонстрації зацікавленості у співпраці між НАТО та Україною. 

 

 

 Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також