Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.3076 / HUF: 0.1015


Надання соціальних послуг: громади Закарпаття обговорили актуальні питання

person Paragraph today 05 січня 2022 о 20:58 comment 0

Сфера надання соціальних послуг в територіальних громадах входить в число пріоритетних напрямків роботи. Останні заміни в законодавстві та реформа галузі змушує громади активніше працювати над розвитком системи надання соціальних послуг, що нерідко супроводжується труднощами.

Команда регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Закарпатській області, розуміючи актуальність тематики, організувала спільну інформаційну сесію Головного управління Нацсоцслужби у Закарпатській області,  Департаменту соціального захисту населення та  Служби у справах дітей Закарпатської ОДА, і Закарпатського обласного центру соціальних служб. На порядку денному – якість надання соціальних послуг в громадах.

Як відзначив Микола Сюсько, керівник Регіонального офісу U-LEAD в Закарпатській області, основне завдання інформаційної сесії – створити спільну платформу для комунікації та обговорень для всіх суб’єктів надання соціальних послуг у Закарпатській області, які стали учасниками заходу.

За інформацією Ольги Травіної, директора Закарпатського обласного центру соціальних служб, в області діє 59 надавачів соціальних послуг.

«З 64 територіальних громад тільки у 8-ми ще не сформовано систему надання соціальних послуг, але протягом наступного року ситуація має виправитися», – зазначила Ольга Травіна, – «Ми сформували рекомендації для налагодження якісної системи надання соціальних послуг. Невдовзі всі громади їх отримають та зможуть використати у своїй роботі», – додала спікерка.

У свою чергу Сухар Мирослава, заступник начальника управління - начальник відділу супроводу територіальних громад,  розповіла про першочергові завдання місцевих рад щодо підвищення якості надання базових соціальних послуг.

Про роль соціального працівника в системі захисту прав дитини розповідала Мар’яна Дорожко, заступник начальника Служби у справах дітей Закарпатської ОДА. За її словами, минулого року у Закарпатській області діяло тільки 14 служб у справах дітей. Цього року відповідна служба вже функціонує в 63-ох закарпатських громадах.

Михайло Петрішка, начальник Головного управління Нацсоцслужби у Закарпатській області, озвучив основні проблемні питання в організації соціального захисту населення та дітей на рівні територіальних громад, а також типові недоліки/порушення, які допускають виконавчі органи місцевих рад при наданні соціальних послуг та з питань дотримання прав дітей.

Учасники інформаційної сесії обговорили проблемні питання та пріоритетні напрямки розвитку системи надання соціальних послуг.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

 Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також