Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.2619 / HUF: 0.106453


Хасиди їдуть в Україну: як Умань на Рош ха-Шана перетворюється на маленький Ізраїль

person Дарина Реготун today 06 вересня 2021 о 14:00 comment 0

В Україну для святкування іудейського нового року Рош ха-Шана почали прибувати тисячі хасидів. Вважається, той хто зустріне його біля могили Цадика Нахмана, буде щасливим цілий рік. За останні роки паломництво хасидів перетворилось на справжнє культурне явище.

Паломники, остерігаючись карантинних обмежень, почали з’їжджатися у нашу країну ще у червні. Адже минулого року саме через це Умань закрили для паломництва. Потрапити туди змогли не більше 2 тис. хасидів. Ті, хто не встиг, так і залишились зустрічати свято на кордонах.

 

Цього року Умань для хасидів не закривали. Але у місті діють безпрецедентні заходи безпеки – додатково сюди стягнули 800 силовиків. На в’їздах до хасидського кварталу стоять КПП з десятками правоохоронців, серед них Нацгвардія, поліцейські, кінологи та вибухотехніки, які впускають автомобілі тільки за перепустками.

Аби дістатись місця, де похований засновник брацлавського хасидизму Раббі Нахман, треба пройти кілька кордонів поліції. За порядком правоохоронці стежать ще і на моніторах, на які транслюють зображення зі 140-ка камер.

Вартість на оренду житла для цих туристів у хасидському кварталі не дешева. У готелях проживання коштує близько $250 за 4 дні. Умови життя там підлаштовують спеціально для паломників. Під час святкових днів цілодобово горить світло, а вода з кранів тече без зупину, бо хасидам заборонено торкатися кнопок та кранів.

Заступник директора готелю Олександр Чорний каже, що інколи туристи поводять себе занадто екстравагантно. Адже часто буває, що у готельному номері ставлять мангал та смажать м’ясо. До того ж паломники ще можуть образитися на зауваження.

Та хасиди дедалі частіше житло не орендують, а купують.

Я знаю, що найдорожчу однокімнатну квартиру продавали за $75 тис. За будинок одноповерховий площею 8 соток найдорожчу вартість я чув $750 тис.,

розповідає Олександр Чорний.

Але, окрім цього, українська влада вимагає від хасидів так званий податок за перебування у країні у розмірі 900 грн за три дні з кожної людини. Також у цей період процвітає бізнес у місцевих.

Цьогоріч не забувають і про протиепідемічні заходи. Напередодні свята сюди доставили 200 тис. масок і 20 тис. антисептиків. Хоча самі хасиди ані про дистанцію, ані про маски згадують не часто.

Цього року в Умані за різними підрахунками очікують до 50 тис. паломників. Вдень у місті чути молитви, а увечері вони перетікають у фестивальні гуляння. І це продовжуватиметься до 8 вересня.

Поліція повідомляє, що уже в Умань прибули майже 23 тис. хасидів. За короткий період правоохоронці уже виявили ряд правопорушень.Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також