Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.3167 / HUF: 0.105757


Голова Закарпатської ОДА Віктор Микита зустрівся з радником Прем’єр-міністра Словацької Республіки з питань транскордонного співробітництва Едуардом Бурашем.

person Paragraph today 19 січня 2022 о 11:55 comment 0

Йшлося про актуальні питання вдосконалення прикордонної інфраструктури, зокрема завершення реконструкції пункту пропуску «Ужгород – Вишнє-Нємецьке».

«Перспективним є й проєкт з’єднання України та Словаччини автомагістраллю D1, адже будівництво цієї дороги має надзвичайно високий соціально-економічний потенціал для обох країн. Є ряд питань щодо його реалізації, котрі потребують подальшого обговорення. Над цим працюємо системно», — зауважив Віктор Микита.

На зустрічі також обговорили можливість створення принципово нового формату та ефективного інструменту транскордонного співробітництва між Україною та Словаччиною, котрий може включати партнерів із Закарпаття, Івано-Франківщини, Львівщини та Пряшівського й Кошицького країв.

Очільник області зазначив, що мова про довгострокову співпрацю у межах системних планів та реалізацію спільних транскордонних проєктів у прикордонних районах, які можуть фінансуватися за кошти ЄС, а також інших спільних ініціатив на різних рівнях.

За словами голови Закарпатської ОДА, цього року відбудеться засідання міжурядової українсько-словацької комісії, на якій буде затверджено ряд міждержавних ініціатив.

«Нашим завданням сьогодні є підготовка пропозицій щодо майбутнього формату співпраці між Україною та Словаччиною, які можуть бути зафіксовані на міжурядовому рівні, та перейти у практичну фазу реалізації відповідно до розроблених програм», — підкреслив Віктор Микита.Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також