Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.346 / HUF: 0.105938


Електроенергія з України допоможе ЄС замістити 17% експорту російського газу

person ДП «Редакція газети «Голос України» today 16 травня 2022 о 13:15 comment 0

Україна надала свої пропозиції до стратегії REpowerEU, які передбачають практичні кроки щодо використання експортних потужностей української енергосистеми.

Про це інформує Міністерство енергетики України.

На цьому наголосив заступник міністра енергетики України Микола Колісник під час виступу на 25-й конференції Gazterm-2022, що триває у Польщі. Захід присвячено темі посилення регіонального співробітництва в енергетичній сфері як відповіді на виклики, що виникли внаслідок стрімких глобальних змін.

Енергетика стала однією з ліній фронту війни росії не тільки проти України. «Російські нафта, газ і ядерне паливо – це зброя, яку кремль використовує проти всього вільного світу. Відмова європейського бізнесу від російської енергії – це вже прагматичне комерційне рішення, адже росія давно перестала бути надійним і передбачуваним партнером. Водночас для Європи незалежність від російських енергоресурсів – це передусім питання безпеки», – наголосив Микола Колісник.

Заступник міністра зазначив, що зараз необхідні рішучі дії з боку урядів європейських держав щодо повної відмови від російських енергоносіїв. «Нова REpowerEU-стратегія повинна надавати чіткі рішення у трьох аспектах: як замінити російську енергію, як припинити російський контроль над енергетичними активами в Європі та як гарантувати, що така ситуація більше не повториться», – наголосив Микола Колісник.

Водночас Україна залишається надійним партнером Європи в сфері енергетики і готова зробити значний внесок у надійність постачання природного газу до європейських країн, зокрема, завдяки потужним підземним сховищам обсягом 31 млрд куб. м. Україна готова запропонувати майже половину від цих потужностей європейським компаніям для сезонних або стратегічних запасів газу.

Україна також може допомогти європейським країнам позбавитися залежності від російських енергоносіїв завдяки експорту електроенергії.

«За нашими оцінками, електроенергія з України може замістити майже 17% російського газу, що експортується до ЄС», – зазначив Микола Колісник.

 Надіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також