Офіційний курс гривні щодо іноземних валют: USD: 36.5686 / EUR: 39.1759 / HUF: 0.105443


Дмитро Кулеба: Робота Президента на ГА ООН засвідчила активну роль України на міжнародній арені

person Paragraph today 23 вересня 2021 о 11:20 comment 0

Президент України Володимир Зеленський на ГА ООН представив Україну як сильну, демократичну європейську державу, яка визначилася зі своїми зовнішніми пріоритетами, формує систему безпеки для себе та регіону, пропонує дієві рішення глобальних проблем, які не на словах, а у дійсності “оживлюють ООН”.

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, коментуючи виступ Президента України у сегменті високого рівня 76-ї сесії ГА ООН.

Саме за Президента Зеленського в Україні вперше за 30 років з’явилася предметна Стратегія зовнішньополітичної діяльності. Вона передбачає проактивну, сміливу та зрілу зовнішню політику, яка зміцнює позиції України в світовому співтоваристві. Вчорашній виступ Президента засвідчив втілення цієї стратегії та активну роль України на міжнародній арені,

заявив міністр.

Дмитро Кулеба звернув увагу на принципову позицію Президента щодо повернення Криму та звільнення політв’язнів, яких Кремль утримує на тимчасово окупованих територіях України та в РФ.

Президент звернувся до міжнародної спільноти із закликом підтримати звільнення близько 450 українців, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях України та в РФ. Він порушував це питання на всіх зустрічах в Нью-Йорку. Ми передавали список наших політв’язнів партнерам. Це ключове: немає нічого ціннішого для Української держави ніж свобода її людей,

зазначив Дмитро Кулеба.

Президент приділив значну увагу у виступі протидії російській агресії проти нашої держави, консолідуючи міжнародну підтримку України та просуваючи політико-дипломатичне врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.

Важливо, що Глава держави згадав масову незаконну видачу російських паспортів на окупованих територіях і проведення незаконних російських “виборів”, закликав світове співтовариство та ООН різко засудити злочини держави-окупанта.

Дмитро Кулеба особливо підкреслив важливість заяв Президента щодо Кримської платформи та запрошення державам-членам ООН приєднатися до цього формату:

Цьогорічний виступ відрізняється від попередніх тим, що відбувся невдовзі після успішного проведення в Києві установчого саміту Кримської платформи. Президент виступив на трибуні ГА ООН із сильної, лідерської позиції, маючи за плечима зафіксовану на найвищому рівні підтримку 46 держав і міжнародних організацій у справі повернення Криму. Кримська платформа - це приклад ініціативної зовнішньої політики України, яка пропонує світові нові рішення проблем міжнародного миру та безпеки. Кримська платформа не на словах, а у дійсності “оживлює” ООН та повертає повагу до її Статуту.

Глава держави приділив окремий блок виступу боротьбі з пандемією COVID-19. Він рішуче виступив за рівний доступ держав-членів ООН до вакцин проти COVID-19 та справедливий розподіл ресурсів для подолання пандемії.

Джерело: МЗСНадіслати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Читати також