Московська, лікарська, салямі чи сервелат – яких тільки нині немає ковбас на магазинних полицях. Ціновий діапазон на них досить широкий – від 40 гривень за кілограм та до кількох сотень. Та чи вся продукція відповідає державним стандартам? Як не дивно, ні!
В українських магазинах можна знайти не лише ковбасу, яка вироблена з неякісного м’яса, а і ту, у якої просто вийшов термін придатності. І її багато, особливо, у маленьких магазинчиках.
Про елементарне маркування там навіть і не чули. І що дивно, деяких українців це навіть не відштовхує і вони спокійно купують товар, де термін придатності вийшов не лише день назад, а місяць та навіть рік. У цьому випадку приваблює ціна, яка набагато нижча, ніж у супермаркетах. Але чи варто воно того?
Тому якщо ви отруїтесь такою продукцією, то навряд чи доведете правду, адже на ковбасі не було маркування. Та і чеків у подібних магазинчиках не видають.
На ринках інколи ситуація не краща – маркувань немає, а холодильники не працюють.
Якщо хочете купити якісну ковбасу звертайте увагу на такі речі:
Зовнішній вигляд. Ковбаса має бути без жодного здуття, плісняви та яскравих кольорів. Насичений червоний колір продукту свідчить, що до нього додали нітрат натрію. Запах. У ковбаси має бути приємний аромат із легким запахом прянощів. Якщо це не так і хоча б щось викликає у вас сумніви, то продукт не варто купувати. Маркування. В усіх продуктів має бути інформативна етикетка, на якій будуть зазначені терміни та дати, поживна цінність, номер Державного сертифіката товару та адреса виробника.
У більшості випадків дешева ковбаса є неякісною, але і дорожчу потрібно вибирати уважно. Не купуйте товар у недобросовісних покупців, адже це запорука вашого здоров’я.